Kurumsal

Biz Türer Tarımız...

1987 yılında İzmir/Türkiye’de kurulan Türer Tarım, başarı odaklı ihracat ilkeleri ile yüksek hacimlerde baharat ve uçucu yağlar üretmekte ve dünyanın lezzet ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tüm bu yılların tecrübesiyle Turer Tarım, Kuzey-Güney Amerika ve Avrupa’daki değerli lider ithalatçılarına yüksek kalite ve çeşitli özellik seçenekleri sunmaktadır. Gıda standartlarını ve belgelendirme gerekliliklerini her zaman takip eden Turer Tarım, teknoloji yatırımlarına, etkin insan kaynakları planlamasına ve sürekli iyileştirmelere de odaklanmaktadır.

Türer Tarım, 2016 yılı Mayıs ayından itibaren BRC7 ve IFS 6 sertifikaları yönetmeliğine göre inşa edilen 40.000 m2’lik yeni tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Gıda standartlarına uygun üst düzey makine parkuru, imalat alanlarının 304 paslanmaz çelik montajlı duvarları ile Turer Tarım, güvenlik ve mükemmelliği birleştirmeyi hedeflemektedir.

Tüm yeni fütüristik gıda üretim trendlerini takip eden Turer Tarım, en büyük yatırımını yüksek verimli makine sistemlerine yapmaktadır. Böylece üretim süresini kısaltmamıza ve doğru istihdam ile birim maliyetleri düşürmemize ve değerli müşterilerimizin spesifikasyon taleplerine en iyi şekilde tedarik etmek için ürün kalitesini iyileştirmemize olanak tanır.

Doğruluk ve hassasiyetin önemini bilen Turer Tarım 4 yeni laboratuvara sahiptir. Bunlardan biri üretim deposunda nem ve boyut sınıflandırmaları gibi sıklıkla ihtiyaç duyulan kontroller için kullanılmaktadır. Böylece tam da bu spesifikasyon için talep edilen kalitede üretim yapıldığı garanti edilmektedir. Diğer laboratuvarlar fiziksel, kimyasal analizlerin yanı sıra mikrobiyolojik ve alerjen incelemeleri için donatılmıştır. Kavanozlarda talep edilen ürünlerimiz için ürün ve sevkiyat güvenliğini sağlamak için kuluçka dönemi bekletme ve kalite kontrol alanlarımız mevcuttur.

Sürdürülebilirlik ve izlenebilirlik, üretim akışımız için son derece önemlidir. Bu nedenle ürün tedarik aşamalarımızda tohumlamadan hasada kadar gübreleme ve doğru sulama gibi tüm aşamaları yakından takip ediyoruz. Elektronik sistemimiz sayesinde tam takip ve sürekli başarı için ilgili tüm bilgi ve aşamalara detaylı olarak ulaşabiliyoruz. Akış şemamız, Dünyaca bilinen Sertifikasyon Yönetmeliklerinin gereksinimlerini karşılamamızı sağlar.

Turer Tarım, BRC 7, IFS 6, FSSC 22000, Koşer Sertifikalıdır.

Türer Tarım, Organik Sertifika ve Sosyal Uygunluk Girişimi (BSCI) için kayıt aşamasındadır. İlgili denetimlerin tamamlanmasından kısa bir süre sonra bunları alacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.