Güneşte Kurutulmuş Domatesler

Ege bölgesinde üretilen domatesler haziran-ağustos aylarında hasat edilir. Sözleşmeli dikimlerimiz yeterli olgunluğa ulaştıktan sonra kalite departmanımızın kontrol ve denetimi altında çiftçilerden satın alınmaktadır. Kurutmaya uygun domatesler hasat edilerek plastik kasalarda kurutma tesisine teslim edilir. Minimum hasar ve tam izlenebilirlik sağlamak için her teslimat 5 tondan oluşur.

Domatesler kalite kontrol uzmanlarının gözetiminde denetlenir. Gerekli standartları sağlayan domatesler, hasarlı ve/veya rengi bozulmuş domateslerin ayıklandığı el muayene ve yıkama bandına geçirilir. Daha sonra boyutlarına göre derecelendirilirler ve son bir görsel ve fiziksel incelemeden sonra, yarıya bölünmüş makineden işlenirler. Bu yarılar, her siparişin spesifikasyon gereksinimlerine göre hazırlanan bir çözeltiye daldırılır ve sadece bu amaç için kullanılan traktörler kullanılarak kurutma sahasına aktarılır.

Güneşte kurutulmuş domateslerin rolleri günümüz mutfağında genişlemektedir. Müşterilerimize istekleri doğrultusunda her zaman en kaliteli güneşte kurutulmuş domates ürünlerini sunuyoruz. Türk Güneşte Kurutulmuş domatesler, Roma çeşidi sağlam, taze, olgun domateslerden üretilir. Domatesler, güneşte kurutulmuş domateslerin karakteristik özelliği olan tam, zengin lezzetlerini geliştirmek için güneşte kurutulur. Artık fırınlama, çeşniler, salatalar ve salata sosları ve mezeler ve mezelerin hazırlanması dahil olmak üzere çok sayıda uygulama için temel bir bileşen olarak kabul edilmektedirler.

Bitkilerin doğal veya yapay olarak kurutulmuş, işlenmiş veya işlenmemiş meyvelerinden üretilir. Sağlam, taze, olgun, en kaliteli kırmızı domatesler birçok ülkede müşterilerin isteklerine göre yıkanır, elle seçilir, sotrexlenir, yarıya bölünür, kurutulur, metal tespit edilir ve tuzlanmış veya kükürtlü olarak stoklanır ve çoğunlukla yarım ve şerit olarak işlenir. ve doğranmış.

Geleneksel: Ege bölgesinde üretilen domatesler Temmuz-Ağustos aylarında hasat edilir. Yeterli olgunluğa ulaştıktan sonra kalite departmanımızın kontrol ve denetimi altında çiftçilerden satın alınır. Gerekli standartları sağlayan domatesler, hasarlı ve/veya rengi bozulmuş domateslerin ayıklandığı el muayene ve yıkama bandına geçirilir.

 

Box Packings
10 kg Bulk Boxes
2 x 5 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes
5 x 2 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes
4 x 2 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes

 

Yağda: Kuru domatesler sağlıklı, bütün, olgun, kırmızı seçilmiş, mikrobiyolojik kontrollü su ile yıkanmış, yarıya bölünmüş ve kontrollü koşullarda güneşte kurutulmuş domateslerden kavanoza doldurulmadan önce haşlanır ve paketlenmeden önce kontrol edilir. Oğul ürünleri pastörize edilir.

 

Jars :
3.000 ml
2.650 ml
2.000 ml
1.700 ml
1.000 ml
720 ml
580 ml
370 ml
320 ml
210 ml

 

Cans :
5/1
A10
1/1

 

Yemeye Hazır: Süper kırmızı rengi ve kalitesi nedeniyle giderek daha popüler bir ürün. Geleneksel domatesler fabrikamızda haşlandıktan sonra lezzetli bir şekilde R(ady) T(o) E(at) nihai ürüne dönüşür. Bu domatesler çoğunlukla restoran, otel vb. yerlerde kullanılır. Pişirmeye gerek yoktur. Salatalar, pizzalar, makarnalar (soslu) ile servis edilir veya diğer mutfak proseslerinin yan ürünü olabilir. Doypack veya vakum ambalajlarda pastörize işlemi uygulanır. İsteğe göre baharatlar, ayçiçek yağı, kanola yağı, zeytinyağı ile marine edilebilir.

 

Box Packings
2 x 5 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes
5 x 2 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes
4 x 2,5 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes
10 x 1 kg Vacuumed Bags in 10 kg Boxes